Naděje Jarmily Podhorné

Jarmila Podhorná je průkopnicí v gemmoterapii, což je metoda založená na léčbě tinkturami, které jsou vyrobeny z pupenů, semen, mladých výhonků či zárodečných tkání kmenů a rostlin. Ty obsahují nejvíce biologicky aktivních látek a také kmenové buňky, což výrazně posiluje účinek rostlinné léčby. Na paní Podhornou se v rámci bezplatných telefonických i emailových konzultací se svými zdravotními problémy obrací lidé z celé republiky, kteří mají zájem o léčbu založenou na přírodních prostředcích. Téma gemmoterapie je velice zajímavé a proto jsme paní Podhornou požádali, aby nám zodpověděla několik otázek.

nadeje10.jpg

Paní Podhorná, gemmoterapie není u nás ale ani v Evropě příliš rozřířená a Naděje je jedna z mála firem, která se jí věnuje tatko ve velkém. Co vás k ní přivedlo? Jsou podle vás pupeny, mladé výhonky a semena rostlin opravdu o tolik účinnější oproti dospělým bylinám?
Co mne přivedlo ke gemmoterapii?
Hledala jsem něco účinného a regeneračního nejprve na doléčení organismu po borelióze, ale též regenerujícího lidský organismus po těžkých operacích, nemocech a celkově regenerujícího lidský organismus.
V zárodečných tkáních se v určité době vyskytují mnohem účinnější substance než v rostlinách dospělých, též u pupenových výtažků je možné využít snížené množství dávky, protože aktivní látky v pupenech jsou účinné i ve velmi malém množství.

Odkud pupeny a další rostliny získáváte? Jak a kdy probíhá jejich sběr? Sbíráte je ve volné přírodě a nebo je pěstujete?
Především zatím v okolní neznečištěné přírodě, ale i sami si vytváříme zahradu pro pupeny, která je rovněž světovým unikátem. Jsou to stromy v keřovité podobě, z jejichž nárůstků se v předjarní době získávají pupeny. Na ukázku máme ukázkovou zahradu našich a východních bylin, pro získávání rostlinného materiálu produkční zahradu.

nadeje3.jpg

Se kterými ze svých preparátů máte největší úspěchy a lidé si je nejvíce pochvalují?
Topol – borelióza
Černý rybíz – imunita, protialergický prostředek
Lichořeřišnice – bakterie, streptokoky, stafylokoky
Grep ze semen – plísně, viry, bakterie, paraziti
Lípa – zklidnění, spánek
Ptačí jeřáb – hormonální sféra
Olše – protizánětlivý prostředek

Měla jste sama nějaké zdravotní problémy, které vám vaše preparáty pomohly vyřešit? Které z nich sama užíváte?
Měla jsem boreliózu, topol mi ji vyřešil. Jinak používám na současné problémy gemmoterapeutika na očistu, proticystické a na únavu.

Za příčinu mnoha zdravotních problémů považuje hodně bylinkářů, poradců ale v poslední době i stále více klasických lékařů parazity, plísně a další zátěže v našem těle. Jak se na tuto problematiku díváte vy? Doporučujete v rámci svého poradenství jako součást kůry zbavit tělo všech zátěží? Které vaše preparáty jsou na to nejvhodnější?
Samozřejmě, že jestli jsou příčinou problému bakterie, viry, plísně a paraziti, tak je třeba tento problém řešit, ale je třeba také zjistit, o jaké konkrétní zátěže se jedná.
Na viry – eleuterokok, grep, vrba
Plísně – česnek, penízovka, grep
Bakterie – lichořeřišnice, česnek, grep
Paraziti – směs Naděje (pelyněk, hřebíček), ořešák americký, Helmifit, topol, Chlamysan

nadeje6.jpg

Zajímalo by mně ještě jedno velké téma a tím je borrelioza a plasmodioza, která se u nás vyskytují stále častěji. Lidé s nimi mají opravdu velké problémy, klasická medicína je často neumí diagnostikovat a ani léčit. Můžete nám říci, jaké jsou příznaky borrelie a plasmodiozy a jak je léčit?
Borelióza – především únava, problémy pohybového aparátu, nervového systému
Malárie (Plasmodia) – velké bolesti pohybového aparátu, únava, neustálé pocení nebo studené končetiny
Borelióza řešení – topol, smilax a gemmoterapeutika na následky. Problém se dá nejlépe zjistit vyšetřením. Bylinná léčba je běh na dlouhou trať, důležité je vybrat alespoň 2 kúry složené z několika tinktur na daný problém.

Které bylinky byste doporučila pro celkovou podporu imunity, při chronické únavě a vyčerpání?
Pro podporu imunity jsou některé vynikající prostředky jako je eleuterokok, maralí kořen, rakytník, echinacea, z gemmoterapeutik černý rybíz, lesní bez hroznatý, ořešák královský, rozchodnice, šišák. U chronické únavy je třeba zjistit, zda příčinou není borelie, plasmodia nebo jiné bakteriální, virové či parazitální zátěže. Dále je třeba podpořit játra a nervový systém.

nadeje5.jpg

Jak je to s kožními problémy? Co pomáhá při ekzémech a akné? Dopuručila byste nám něco pro zlepšení kvality vlasů, nehtů i kůže, zejména ženám po porodu?
U kožních problémů je třeba se zaměřit na činnost a očistu vnitřních orgánů, zaplísnění, očistu střev a likvidaci bakteriálních, virových a parazitálních záležitostí jako možných příčin. Při ekzémech je nutné očistit játra, odplísnit organismus, pročistit střevo a zvednout protialergickou složku a na tyto problémy byliny jsou. Také potíráním bylinnými prostředky pomůžeme k likvidaci kožních problémů. U akné je důležitá podpora slinivky, používají se také bylinky na podporu kůže, protizánětlivě působit a očistit střeva.

Které z vašich preparátů jsou nejvhodnější pro ženy? Na úpravu menstruačního cyklu, při menstruačních křečích, změnách nálad atd.? Jak je to s gemmoterapií během těhotenství a kojení? Mohu ženy i tehdy vaše preparáty užívat?
Na podporu a řešení gynekologických problémů jsou bylinka jako ptačí jeřáb, lékořice, andělika, gemmoterapeutikum z maliníku, měsíčku, ale na jednotlivé problémy jsou třeba sestavy, které komplexně řeší více problémů. V těhotenství a při kojení musíme byliny opatrně užívat.

nadeje8.jpg

Máte úspěchy i při léčbě tak závažných onemocnění jako je rakovina?
Také se na nás obracejí lidé s problémy nádorovými. Byliny jsou zde vhodné hlavně pro prevenci a při doléčení. Také při lékařském řešení těchto problémů organismus byliny posilují a pomáhají jej zvládnout.

Spolupracujete i s nějakými lékaři klasické medicíny? Jsou gemmoterapii a bylinné léčbě obecně otevřeni?

Spolupracuji s celou řadou lékařů, jejichž poznatky v tomto oboru využívám. Spolupracuji též s vysokými školami jako je zemědělská fakulta v Brně, přírodovědecká v Olomouci, přednášela jsem také na farmaceutické fakultě v Hradci Králové, jsem pozvaná na lékařskou fakultu v Olomouci. Gemmoterapie je řešení zdravotních problémů budoucnosti, protože zároveň pomáhá regeneraci organismu.

nadeje9_.jpg

Moc vám děkuji za odpovědi. :)
Hana Pavlíčková
Prirodni kosmetika.cz

Tinktury paní Podhorné najdete v kamenných prodejnách společnosti www.Bioobchod.cz

Tagy: 
Rubrika: 

Související články